• بلاک‌چین در سال ۲۰۲۰ چه چیزهایی در چنته دارد و صنعت رمزارز چه روندهایی را تجربه خواهد کرد؟

    کد: 28141
    تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
    منبع خبر: سایر جراید
    تعداد بازدید: 39
    پیشبینی‌های متخصصان صنعت در مورد روندهای بلاک‌چین و رمزارزها

     

     

    بلاک‌چین در سال ۲۰۲۰ چه چیزهایی در چنته دارد و صنعت رمزارز چه روندهایی را تجربه خواهد کرد؟

    پیشبینی‌های متخصصان صنعت در مورد روندهای بلاک‌چین و رمزارز شامل موضوعاتی مثل نسل‌های بعدی بلاک‌چین، مقررات، استفاده سازمان‌ها از این فناوری و همچنین تغییرات بازار می‌شود.

    برخی مانند مدیر ارشد بازاریابی رمزارز Hedera Hashgraph بر این باور است که بلاک‌چین و فناوری دفتر کل توزیع‌شده (distributed ledger technology) در حال حاضر زمانه‌ای هیجان‌انگیز را تجربه می‌کند و جایگاه مهمی در صنعت دارد.  به باور او همان‌طور که ما به سمت روشنگری بیشتر پیش می‌رویم، مردم و سازمان‌ها دارند یاد می‌گیرند که چطور استفاده کاربردی و هدفمند از این فناوری می‌تواند شرکت‌ها، اپلیکیشن‌ها و تعامل کاربران را متحول سازد.

    برخی دیگر هم مانند مدیرعامل Solve.Care بدون شک در سال ۲۰۲۰ شاهد یکپارچه‌سازی بیشتر فناوری بلاک‌چین از سوی دولت‌ها خواهیم بود تا بتوان داده‌های بین موسسات، خدمات و سازمان‌های اجرایی را پردازش کرد. دفاتر کل توزیع‌شده در به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات این سازمان‌ها نقش مهمی ایفا خواهند کرد.

    نیک کوآن، مدیرعامل جی اس ایکس  

    سال ۲۰۱۹ سال پایداری صنعت بلاک‌چین بود که رشد مداوم آن را در بخش‌های مختلف کسب و کارها رقم زد و افزایش داد. مقررات برای بسیاری از دولت‌ها مساله‌ای مهم بوده است. اخیراً در بریتانیا این مساله مطرح شده که دارایی‌های رمزارز شامل ارزهای مجازی می‌شوند، اما در عین حال باید با آنها مثل دارایی برخورد کرد. از سوی دیگر، بسیاری از بانک‌های مرکزی به دنبال این هستند که رمزارزهای دیجیتالی خود را تولید و از فناوری بلاک‌چین در اکوسیستم‌های مالی خود استفاده کنند.

    ویبهاف کدیکار، مدیرعامل و بنیان‌گذار CloseCross

    بازار دارایی‌های دیجیتالی بعد از توفان ۲۰۱۹ بالغ خواهد شد و قیمت‌ بیت‌کوین به ثبات می‌رسد. در دهه جدید خبری از نوسانات زیاد دارایی نخواهد بود. تثبیت قیمت باعث می‌شود سرمایه‌گذاران به حوزه بلاک‌چین بیشتر از پیش علاقه‌مند شوند؛ هرچند این امر لزوماً استفاده بیشتر از رمزارز را تضمین نمی‌کند، زیرا رکود جهانی یا ملی می‌تواند تاثیرات منفی بر کل اکوسیستم رمزنگاری بگذارد و باعث شود عده‌ای از سرمایه‌گذاری در این حوزه صرف‌ نظر کنند.

    دیو هاجسون، مدیر و هم‌بنیان‌گذار NEM Ventures

    در سال ۲۰۱۹ شاهد افزایش مشارکت دولت‌ها، رگولاتورها و بانک‌های مرکزی در بلاک‌چین و رمزارزها بودیم. واکنش برخی مثبت بود و واکنش عده‌ای دیگر منفی. پیشنهادهای گروه ویژه اقدام مالی (FATF) در زمینه «مشتری‌ات را بشناس» (KYC) بر چگونگی تبادل و معامله رمزارزها نظارت خواهد داشت. از سوی دیگر راه‌اندازی رمزارزهایی مثل لیبرا و توکن‌های امنیتی(Security Tokens) از سوی بزرگ‌ترین موسسات و بازارهای ملی موج‌هایی به راه خواهد انداخت. همه این حرکات‌ نشان می‌دهد صنعت در حال تکامل است.
    روندهای زیادی در سال ۲۰۲۰ وجود خواهد داشت. بیت‌کوین طی سال‌های قبل توجه‌ها را به خود جلب کرده است. از سوی دیگر زنجیره‌های بزرگ متعدد و نوآوری‌ها و به‌روزرسانی‌ها در اوایل سال ۲۰۲۰ رقم خواهد خورد. به نظر من با تمرکز بر استفاده از بلاک‌چین در حوزه‌هایی مثل شرایط اقلیمی، کاهش کربن و مصرف انرژی شاهد کارایی این فناوری خواهیم بود و پروژه‌های بسیاری، نتیجه‌های موفقیت‌آمیز خواهند داشت.

    نیکلاس کانتو، هم‌بنیان‌گذار Chain Accelerator

    نقاط عطف متعدد و قابل توجهی در صنعت بلاک‌چین در سال ۲۰۱۹ ایجاد شد.

    راه‌اندازی اتریوم (Ethereum 2.0) در سال ۲۰۲۰ احتمالاً با تجارب کسب‌شده از نسخه اول وضعیت بهتری خواهد داشت. در مجموع، صنعت به دلیل پیچیدگی و دشواری پیاده‌سازی و استفاده از بلاک‌چین چیزهای زیادی آموخته است و یاد گرفته که چگونه مشکلات را حل کند… روندهای قابل توجهی در سال ۲۰۲۰ رخ خوهد داد. اکوسیستم بلاک‌چین‌های خصوصی احتمالاً بر IBM متمرکز خواهد شد. آموزش باید اولویت صنعت در زمینه امنیت سایبری باشد.

    چارلز لو، مدیرعامل فیندورا

    حریم خصوصی در سال ۲۰۲۰ از نقاط تمرکز امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ‌ خواهد بود. پیشرفت‌های جدید در زمینه پروتکل دانایی صفر (ZKPs) به کاربران و خدمات مالی امکان خواهد داد بدون آشکار کردن اطلاعات اضافی، سازگاری لازم را با اکوسیستم کاری‌شان داشته باشند؛ برای مثال مدیر سرمایه‌گذاری می‌تواند به سرمایه‌گذاران ثابت کند که تنها دو درصد از هزینه مدیریت را دریافت می‌کند، بدون اینکه اطلاعات معامله‌ها و سرمایه‌گذاری‌هایش را منتشر کند یا نشان دهد.
    علاوه بر این، خدمات مالی مبتنی بر بلاک‌چین گام‌های بزرگ را به سمت استاندارد جهانی در زمینه هویت دیجیتالی و اعتبار آن برخواهد داشت. در حالی که DeFi در سال ۲۰۱۹ افزایش یافته، هنوز این نوع اقتصاد محدود به طرفداران رمزارزهاست. دلیل اصلی این مساله آن است که بسیاری از سیستم‌های امروزی در یکپارچه‌سازی هویت و اعتبار کاربر با شکست مواجه می‌شوند. نسل بعدی بلاک‌چین‌ها می‌توانند از طریق اعتبارهای انتخاب‌شده مشخص، حریم شخصی داده‌ها را حفظ کنند. به این ترتیب امور مالی و بانکی آزاد برای همه کاربران واقعی جهان فراهم خواهد آمد.
    در نهایت اینکه ما در سال ۲۰۲۰ شاهد مرحله بعدی فناوری بلاک‌چین خواهیم بود. استقرار بلاک‌چین در شرکت‌ها باعث تضمین شفافیت و محافظت از مشتری می‌شود و همین امر به رشد استفاده از این فناوری خواهد انجامید. در این میان، مقررات و بلاک‌چین نیز با یکدیگر تطابق بیشتری پیدا خواهند کرد

     

     

     

     

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان کرمان می باشد.
مجری: پورتال سامان